Alibaba’dan Apsara Stack

Çin teknoloji devi Alibaba, Apsara Stack adını verdiği hizmetini duyurdu. Apsara Stack ile müşteriler kendi veri merkezilerinde Alibaba teknolojisini kullanabilecekler. Kulağa tanıdık geliyor değil mi? Çünkü sadece fikir değil isim bile bir yerlerden esinlenilmiş. Apsara Stack aslında Microsoft tarafından bildiğimiz Azure Stack hizmetinin rakibi. Alibaba’nın Singapur Cloud Summit etkinliğinde duyurduğu Apsara Stack yeni 8 hizmetinden sadece birisi.

Apsara Stack kendi veri merkezinizde ve kendi altyapınızda barındırabileceğiniz bir bulut yapısı kurmanıza olanak sağlayacak. Kendi altyapınızda Private Cloud modelinde kurgulayacağınız servisleri Alibaba’nın altyapısından alacağınız Public Cloud hizmetiyle birleştirerek ortaya bir Hybrid Cloud yapısı çıkartmanız bile mümkün.

Public Cloud ortamlarında veri bulundurmak istemeyen ve sadece kendi altyapısını kullanmak zorunda kalan şirketler için Alibaba esnekliği sunan Apsara Stack aynı zamanda şirketlerin ihtiyaçlarını tam şekilde karşılamak için HPE ile iş birliği yoluna gitmiş.

Aspara Stack’a güç veren teknoloji, Alibaba Cloud’un arge ve dağıtımından elde edilen yılların deneyiminden doğdu. Aspara Stack’ın en büyük özelliği, dünyanın her yerinden kullanıcılar tarafından kendini ispatlamış, istikrarlı bir yerel mimari sunması. Apsara Stack, kendi şirket içi, ölçeklenebilen bulutunuzu oluşturmanıza olanak tanıyor.

Hakkında daha fazla bilgi almak ve denemek için Alibaba Apsara Stack sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın